Masz jeszcze czas, żeby zostać miliarderem

Wielu ludzi chciałoby mieć nieograniczone zasoby finansowe. Z pewnością za wzór w tej dziedzinie można przedstawić ludzi ze światowego top 500. Czy ta specyficzna, relatywnie mała, grupa ludzi wyróżnia się czymś wyjątkowym?

Odpowiedź twierdząca nie będzie zaskoczeniem – duża ich część odebrała prestiżową edukację, potencjalnie wiąże się to również ze średnio wyższym IQ. Jest jeszcze jedna cecha, która wydaje się być pomijana – jest to wiek. Poniższy wykres prezentuje strukturę wieku ludzi z najbogatszej 500 wg Forbesa.

 

 

Nie ma co się oszukiwać – w grupie najbogatszych ludzi, zdecydowana większość to osoby podstarzałe. Ludzi przed 40 rokiem życia jest niecałe 3%. Średnia wieku tej grupy to około 67 lat, czyli jest to już wiek emerytalny!

Pamiętajcie o tym, kiedy zazdrościcie miliarderom ich majątku – czy naprawdę chcielibyście się zamienić z nimi miejscami?

Na koniec jeszcze jeden wykres, tym razem obrazujący strukturę wieku całej populacji na Świecie.

 

 

Rozkład ten jest zupełnie inny, znakomitą przewagę mają ludzie młodzi i bardzo młodzi. A osoby po sześćdziesiątce stanowią tylko niecałe 13% całej populacji.

Należy o tym pamiętać w momencie czytania artykułów, które porównują majątek najbogatszych ludzi z całą resztą populacji. Jest to, świadoma bądź nie, manipulacja. Przeciętny reprezentant top 500, czy jakiegokolwiek innego top, mógłby być przynajmniej ojcem, a nierzadko dziadkiem, przeciętnego reprezentanta całej światowej populacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 Udostępnień
Udostępnij
Tweetnij
+1
Udostępnij
Przypnij
Stumble